7
0

"Piekło środka - Chiny a prawa człowieka, 10 lat później"

"Największej rzezi dokonano przy pomniku Bohaterów Rewolucji. Ci, którzy byli lekko ranni lub ocaleli, chronili się za jego cokół. Żołnierze rzucali się za nimi, dźgając ich bagnetami, dobijając rannych i strzelając w tył głowy. Czołgi przejechały po ludziach, którzy schronili się w namiotach i szałasach. Zgnieciono ich na miazgę."
Użytkownik
Shepard
Kategoria
Informacje
Data dodania
10 lipca 2010 12:31:00

Komentarze

jrs2 10 lipca 2010 12:56:17

Czytałem te artykuły, kiedy ukazywały się w GW.
Wszyscy o tym wiedzą, ale ciężko zwrócić uwagę Chińczykom, przy całej ich gospodarczej i militarnej potędze.
Widzę, że na Wykopie link nie zdobył wielkiej popularności, szkoda, bo tę książkę powinny przeczytać wszystkie klocki wychwalające "chiński wolny rynek" i "chińskie reformy".
Swoją drogą, kuzyn mieszkał w Chinach przez dłuższą chwilę, z jego opowieści wynika, że nawet w dużych miastach, światowych ośrodkach gospodarczych, ludzie zarabiający mniej/nie należący do partii są traktowani, mówiąc łagodnie, z odczuwalnym brakiem szacunku.

Shepard 10 lipca 2010 13:16:39

@jrs2 Temat praw człowieka w Chinach był na topie przy okazji IO 2008 w Pekinie, po których wszyscy o nim zapomnieli, a szkoda.
I tak jak mówisz, na wykopie ta książka przeszła niezauważona, ale to pewnie ze względu na zaporową dla wielu ilość tekstu ;)
BTW: Po tym jak napisałeś do administracji najwyraźniej poprawiono problem z mailem, bo teraz przyjęło go bez żadnych problemów :)

jrs2 10 lipca 2010 13:21:32

@Shepard film z YouTube dotyczący placu Tienammen miał całkiem spora oglądalność, więc chyba faktycznie chodziło o długość tekstu. Inna sprawa, że gdybym nie czytał tego wcześniej w formie artykułów, mogło by być ciężko ;-)

Wykopali

  • LordzFc
  • lesio_knz
  • Renegado
  • tenji
  • miauu
  • jrs2
  • sulfan

Zakopali